"CYBERPOTYCZKI" - III edycja - bezpieczna młodzież w Internecie
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie, wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, zorganizowała III edycję konkursu dla młodzieży „Bezpieczni w sieci – Cyberpotyczki”. Konkurs składał się z czterech części, w których młodzież miała wykazać się znajomością bezpiecznych zachowań w sieci.
W środę 12 marca br. odbyła się III edycja konkurs dla młodzieży „Bezpieczni w sieci – Cyberpotyczki” zorganizowany przez Komendę Powiatowa Policji w Strzyżowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Celem konkursu było m.in.: zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników Internetu poprzez wzrost świadomości prawno-wiktymologicznej adresatów programu, uświadamianie adresatom programu profilaktycznego specyfiki zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, zapobieganie powstawaniu nowych problemów uzależnień wśród uczniów powiatu strzyżowskiego, a także popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
W potyczkach wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn oraz licznie zgromadzona publiczność.
Konkurs składał się z czterech części. W pierwszej - uczestnicy konkursu rozwiązywali rebusy, których kluczowe słowa nawiązywały do tematyki „cyber”. W drugiej części - zespoły losowały z puli przygotowanych zagadnień pytania. Po udzieleniu właściwej odpowiedzi drużyna zdobywała punkty. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi przez uczestników konkursu, pytanie kierowane było do zgromadzonej na sali publiczności.
Trzecią częścią konkursu było rozwiązanie przygotowanej wykreślanki, w której należało odszukać we wskazanym czasie wszystkie przewidziane hasła nawiązujące do tematyki cyberbezpieczeństwa i cyberzagrożeń. Poprawnie rozwiązane zadanie podlegało dodatkowej punktacji.
Natomiast w części czwartej konkursu, zespoły zmierzyły się z pytaniami, na które z puli odpowiedzi należało wskazać jedną prawidłową. Drużyna, która w określonym czasie udzieliła poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie otrzymała punkty. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi przez uczestników konkursu, pytanie kierowane było do zgromadzonej na sali publiczności.
O wynikach konkursu stanowiło uzyskanie największej liczby punktów. Jury, składające się z przedstawicieli LO w Strzyżowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie wyłoniło i nagrodziło 11 miejsc. Nagrodzeni zostali też aktywni uczestnicy spośród publiczności, którzy udzielali poprawnych odpowiedzi.
Fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie.